Hizmetlerimiz

İmplant.

İmplant uygulamasının yapılmasının en büyük avantajı implant proteze sahip olmaktadır. Yani hastalar kaybetmiş oldukları dişlerin yerine hemen hemen aynı özellikte olan sabit dişlere sahip olmaktadır. Kaybedilen dişler yerine yapılan doğru bir uygulama çoğu zaman kendi dişlerinizden daha iyi sonuçlar verebilir.

Devamı..

20 Yaş Dişleri

Çenelerde diş dizilerinin en sonundan süren 3. büyük azı dişleri, yirmili yaşlar civarında gelişimlerini tamamlayıp ağız içine çıktıklarından genellikle yirmi yaş dişi olarak bilinirler. Çenelerde yer darlığına, dişin çıktığı bölgenin kemik yoğunluğuna.

Devamı..

Zirkonyum Diş

Zirkonyum diş nedir?

Klasik porselen köprü ve protezlerin alt yapısı olan gri metalin yerine kullanılan beyaz bir alaşımdır

Devamı..

Estetik Dolgu

Dişlerde estetik amaçlı yapılan dolgular daha parlak ve daha pırıltılı görünüm elde etmek amacıyla uygulanmaktadır. Hem ön dişlerde, hem de arka dişlerde günümüzde estetik dolgu uygulamaları rahatlıkla yapılabilmektedir.

Devamı..

Kanal Tedavisi

Öncelikle şu bilinmelidir ki, doğal dişin yerini hiç bir yapay diş tutmaz. Dolayısıyla doğal dişlerimiz tedavi ederek son noktaya kadar korumalıyız. Dişlerimizden biri hastalandığında en bilinen koruma yöntemlerinden biri de kanal tedavisidir.

Devamı..

Gece Plağı Tedavisi

Eğer bireye teşhis konulup gece plağı yapılması düşünülüyorsa her bireye göre farklı gece plakları yapılabilmektedir. Bu gece plakları kişinin ağız yapısına uygun olarak yapılır. Gece diş sıkma problemleriyle çok sık karşı karşıya kalan hastalar için gece plakları tercih edilir. Basit bir yöntemdir hastanın alt ve üst çenesinden ayrı ayrı ölçü alınır. Alınan bu ölçüye göre hazırlanırlar. Eğer hasta dişini gündüz sıkıyorsa gündüz gece sıkıyorsa gece kullanması tavsiye edilir. Günde en az dört saat , yirmi bir gün boyunca kullanılmalıdır.

gece plagi

Diş Taşı Temizliği (Detertraj)

Diş taşı yani tartar tükürüğümüzdeki minerallerin ve dişlerin üzerinde biriken plakların bir ürünüdür. Bir insanın  düzenli olarak ortalama 6 ayda bir diştaşı temizliği yaptırması gerekir.

Devamı…

Diş Beyazlatma

Beyazlatma nasıl uygulanır?

Öncelikle diş yapısının ve kişinin bu tedaviye uygun olup olmadığı değerlendirilir. Uygun bireylerde mutlaka resim alınır. Diş renginin ilk hali kaydedilir. Eğer kişinin dişindeki renklenme koyu ve inatçıysa ev tipi beyazlatma yapılmalıdır.

Devamı…

Laminate Veneer

Estetiği olumsuz yönde etkileyen birçok diş bozukluklarında uygulanabilen tam seramik restorasyonlardır. Laminate veneer uygulamaları, genellikle estetik sorunlara sahip ön bölge dişlerine porselenden hazırlanan restorasyonun dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılarak sorunların giderilmesini amaçlayan bir tedavidir.

Devamı..

Tam (Total) Protezler

Damaklı diş protezi olarak ta bilinen ağızda dişlerin olmadığı durumlarda yapılan, alt ve üst damaklara oturan protezlerdir.

Devamı..

Hassas Bağlantılı Protez

Eksik diş sayısı fazla olan ve sabit protez yapılamayan hastalar, takıp çıkarılan protez ile implant destekli sabit protezler arasında karar vermek zorunda kalır. İskelet protez adı verilen hareketli protezlerde dişi çepeçevre…

Devamı…

İmplant Üstü Protez

İmplant teknolojisindeki sürekli gelişme sonucunda, günümüzde implantlar çok güvenilirdir. Üreten firma sayısındaki artışla birlikte, fiyatları geçmişe oranla daha ucuzlamıştır. Artık günümüzde hiç dişi olmayan hastalara..

Devamı..

Deflex Protez

Deflex, termo-enjeksiyon yöntemi ile tatbik edilen yarı sert özellikte bir materyalden yapılmış hareketli takilip çıkarılabilen bir protez sistemidir.

Devamı..

Kompomer Dolgu Nedir?

Çocukların dişlerine yapılan dolgulara kompomer dolgu adı verilmektedir. Bu dolgu sadece süt dişlerine uygunluk sağlamaktadır. Kompomer dolguların flour salınımı yapma özellikleri bulunuyor. Süt dişlerine ek olarak farklı tiplerde endodontik tedavileruygulanmaktadır. Mevcut tedaviler, diş pulpasının etkilenme derecesine bağlıdır.